Jesteś tutaj: Czyszczenie i dezynfekcja

Czyszczenie i dezynfekcja

Czyszczenie i dezynfekcja suchą parą wodną pod ciśnieniem - metoda polegająca na zastosowaniu wysokiej temperatury, która jest głównym czynnikiem bakteriobójczym.
W odpowiednim urządzeniu tzw parownicy woda podgrzewana jest do temperatury ok 180 oC, natomiast temperatura u wylotu to ok 120-130oC. Gorąca sucha para odpowiednio jest ukierunkowana poprzez dysze i wyrzucana pod ciśnieniem na zewnątrz. Łatwo rozpuszcza tłuszcz, brud i inne zanieczyszczenia oraz zabija mikroorganizmy na czyszczonej powierzchni. Skuteczność tej formy dezynfekcji to ok 99,5% zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz czyszczonych powierzchni. Parownica czyści za pomocą tylko i wyłącznie pary, a do jej wytworzenia wystarczy sama woda wodociągowa. Urządzenie to nie potrzebuje jakichkolwiek środków czyszczących.
Wielką zaletą tej metody jest niska wilgotność, zaledwie ok 5% wody i można czyścić elementy wrażliwe na wilgoć m.in. maszyny, kable itp. Materiały tekstylne, dywany, tapicerki schną prawie natychmiast. Świetnie czyści powierzchnie twarde z widocznych zabrudzeń. Szczególnie płytki, gresy, kafle, polerowany beton, kamień naturalny jak również kabiny prysznicowe, fugi, szczeliny i inne tego typu zakamarki.
Odbywa się to również bez stosowania silnych chemicznych środków czyszcząco – dezynfekujących. Kolejna metoda w pełni ekologiczna.

Kontakt z nami

Pon-Pt 9:00 do 16:00, Sobota: 10:00 do 14:00, Niedziela: nieczynne

           

© wszystkie prawa zastrzeżone