Jesteś tutaj: COVID-19

COVID-19

Coronawirus SARS-CoV-2 jest sklasyfikowany jako wirus otoczkowy i wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Koronawirusom sprzyjają niższe temperatury. W zależności od materiału i warunków, ludzkie koronawirusy mogą utrzymywać się na powierzchniach od 3 godzin do kilku dni !!!. Wirus jest złożoną bio-cząstką, która do aktywności i namnażania się wymaga żywej komórki gospodarza.
Zbudowany jest z kwasu nukleinowego - RNA stanowiącego ich genom oraz otaczającego go płaszcza białkowego zwanego kapsydem i osłonki lipidowej. Charakteryzuje się także posiadaniem glikoproteinowych wypustek (przypominających koronę). Wychodzą one z kapsydu, Korona służy do rozpoznania i zaatakowania celu,
Ozon reaguje z tłuszczami, białkami, węglowodanami i kwasami nukleinowymi. niszczy wirusy rozpraszając ich kapsydy i osłonki oraz uszkadzając wirusowe RNA.

Wystarcza 1 godzinny zabieg ze stężeniem ozonu 3-5 ppm, aby zniszczyć różnego typu wirusy wywołujące choroby: Ebola, MRSA, SARS. Badania wskazują, że 30-60 minut przy stęż. 4-5 ppm ozonu niszczy wszystkie rodzaje bakterii i wirusów.

Miejscowe czyszczenie profesjonalną parownicą z maksymalnym ciśnieniem pary, gładkich twardych powierzchni przez 30 sek. skutkuje usunięciem 99.99 % wirusów otoczkowych, jak koronawirus.
Naukowcy twierdzą, iż coronawirus ginie w temperaturze 60 °C. Już sam ten fakt pozwala sądzić, że parownica, wytwarzająca na dyszy temperaturę ponad 100 °C zlikwiduje go.

Kontakt z nami

Pon-Pt 9:00 do 16:00, Sobota: 10:00 do 14:00, Niedziela: nieczynne

           

© wszystkie prawa zastrzeżone