Jesteś tutaj: Dezynfekcja ekologiczna

Dezynfekcja ekologiczna

Wszystkie metody dezynfekcji, których używamy są bardzo skuteczne. Nie zawsze potrzebujemy „twardej chemii” aby pomieszczenia w których przebywamy były wolne od szkodliwych mikroorganizmów.

Wiele środków zawiera chlor – najczęściej stosowany pierwiastek w różnych związkach i płynach dezynfekujących. Przy użyciu wysokich stężeń, dostając się do wody może reagować z materią organiczną i innymi pierwiastkami np. jodem i bromem, wytwarzając szereg rożnych toksycznych produktów ubocznych bardzo szkodliwych dla środowiska i zdrowia.

Na wielu opakowaniach można spotkać oznaczenia. Wg norm oznaczają one:

Substancje żrące

Może powodować korozję metali. Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu”

Substancje niebezpieczne dla środowiska

Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki. W kontakcie z kwasami uwalnia toksyczne gazy”

Należy zwracać szczególną uwagę przy kontakcie z takimi środkami

Są miejsca, gdzie ich użycie jest niezbędne, ale są również przestrzenie i powierzchnie gdzie ozonowanie, zamgławianie czy penetracja suchą parą wodną, pozwolą skutecznie zdezynfekować, a wszystkie pozostałe produkty rozkładu nie spowodują zanieczyszczenia środowiska i uszczerbku na naszym zdrowiu. Tylko od nas zależy w jakim otoczeniu chcemy żyć, co pragniemy przekazać przyszłym pokoleniom. Jednym z największych wyzwań stojących przed ludzkością jest niwelowanie skutków zanieczyszczenia środowiska naturalnego i przeciwdziałanie dalszej degradacji. Musimy dążyć do równowagi pomiędzy osiągnięciami dzisiejszej cywilizacji i technologii a nierzadko negatywnym ich wpływem na nasze otoczenie.
Rozwiązania, które proponujemy w pełni wpisują się w elementarz ekologicznych rozwiązań, jakże prostych a nadzwyczaj skutecznych.
Pragniemy aby wzrost świadomości i wiedzy w tym temacie był obecny na co dzień i rozwijał się z każdym nawet najmniejszym działaniem. Składając niewielkie cząstki naszego postępowania możemy zbudować lepsze jutro i odpowiedzialnie kroczyć po jakże pięknym świecie i otoczeniu które sami tworzymy.

Dlatego zachęcamy do rozmów i pytań, z największą przyjemnością wyjaśnimy i przedstawimy wszelkie aspekty związane z naszym profilem działalności.

Kontakt z nami

Pon-Pt 9:00 do 16:00, Sobota: 10:00 do 14:00, Niedziela: nieczynne

           

© wszystkie prawa zastrzeżone